Chcete znát nejlepší švýcarské vinařské oblasti?

nejlepší švýcarské vinařské

Máte rádi víno? Pokud ano, možná jste dlouhou dobu nebrali v potaz to švýcarské, jelikož tato země je vyhlášená hlavně výrobou sýrů a čokolády. Jak vás ale za pár okamžiků přesvědčím, je to i víno, na které je dobré se zaměřit. A jaké lokality patří mezi nejlepší a nejvyhlášenější? Začít musím vesničkou Göstertermine, u které se rozkládá poměrně rozsáhlá vinice, která má jedno nej. Jde o nejvýše položenou vinici v celé Evropě. Pokud se na ni zadíváte blíže, uvidíte na stovky malých teras, které jsou průměrně ve výšce 1 200 metrů nad mořem. Po ochutnání zjistíte, že toto místo hroznům svědčí.

Ženevské jezero neobklopuje jenom běžná příroda

Když podniknout výlet do oblasti Ženevského jezera, určitě vás nemusí zajímat jenom v podstatě běžná příroda. To, co by vás mělo zajímat dále, to jsou i nádherné vinice, které lemují jezero v délce až několika desítek kilometrů. Podívám-li se na hodnocení místního vína, musím říci, že ho řada odborníků považuje za jedno z nejlepších v Evropě. I já jsem ho ochutnal a rozhodně musím potvrdit, že je dobré.

Když hledáte netradiční chuť

Švýcarské víno se může pyšnit také netradiční chutí, která je rozhodně něčím, co zaujme každého milovníka tohoto moku. Pokud vám většina vín splývá, mohu potvrdit, že toto vás svou chutí rozhodně okouzlí a na první pohled poznáte, že pijete něco jiného. Stačí se zaměřit na odrůdu, která nese název Heida. Ta je známá po celém světě, s to díky tomu, že dané víno má hned dva unikáty. Kromě vysokého obsahu alkoholu je to také obsah mnoha bylin, kterými jsou hrozny cítit, což se následně promítá i do kvality samotného vína.

Vstříc unikátním místům

Některé vinice a vinné sklepy jsou ve Švýcarsku skutečným unikátem. Jednou z oblastí, kterou jsem navštívil, je lokalita kolem koryta řeky Rhôny. Nejenom, že se můžete kochat pohledem na krásné vinice, ale zaujmou vás i okolní vrcholy zasněžených alpských masivů. A když o nich mluvím, nesmím opomenout zmínit také vinný sklep, který se nachází na hoře Matterhorn. Jedná se o nejvýše položený vinný sklep na světě, což je důvod pro návštěvu.