Ideální místa pro nordic walking ve Švýcarsku

Proč navštívit Švýcarsko? Důvodů může být hned několik. Mezi ty hlavní patří třeba vynikající víno, sýry, stejně jako čokoláda. Mezi ty další možnosti zimních sportů. Země však láká i v létě, kdy zde můžete vyzkoušet oblíbený nordic walking. A jaké trasy patří k nejlepším? Přináším vám několik tipů, z nichž pár jsem již vyzkoušel a musím říci, že za to stály.

Švýcarská jezera jsou krásná

Pokud chcete poznat krásy této země, rozhodně si nenechte ujít nádherná jezera. Pokud hledáte ta nejkrásnější, můžete v rámci své túry navštívit hned pět míst, která za to zcela určitě stojí. Tím si můžete být stoprocentně jisti. Mezi ta která vás nezklamou, patří jezero Wangersee, Wildsee a dále Schottensee, Schvasrzee a na závěr je to jezero Baschvalsee. To vše v nadmořské výšce nad 2 0000 metrů, s jistotou toho, že jednotlivá jezera jsou propojena cestami, které jsou pro nordic walking doslova jako stvořené.

nordic walking ve Švýcarsku

Užijte si nádherné výhledy do okolí

Máte raději pohledy na vrcholky okolních hor, nebo chcete sledovat nádhernou krásu mnohých údolí, kterými teče řeka Rýn? Pokud ano, měl by být start vaší cesty ve stanici Laufböden. Sem vás doveze sedačková lanovka, odkud už můžete pokračovat po mnoha zajímavých stezkách. A aby jezer nebylo málo, i zde můžete jedno vidět. A to známé Bodamské jezero. Pokud s noirdic walkingem teprve začínáte, buďte si jisti, že tato trase je pro vás jako začátečníky ta pravá. Sám ji mohu doporučit. Při běžné chůzi nepůjdete déle, než jeden a půl hodiny.

Poznejte lázně, víno i historii

Pokud chcete ve Švýcarsku poznat od všeho něco, doporučuji oblast zvanou Tamina. Ideálním výchozím bodem je lázeňská lokalita Bad Pfäfers, známá pro své horké vřídlo. Odtud se můžete vydat nádhernou přírodou až ke zřícenině hradu Wartenstein, jehož návštěvu doporučuji fyzicky zdatnějším jedincům. Ti ostatní mohou pokračovat až do oblasti Pfäfers, blízko které můžete navštívit i nejvýše položenou vinici v celé této oblasti. Odtud si to můžete zamířit do městečka Bsad Ragaz, kde celá tato nordic walking trasa končí. Při běžném tempu nemusí být žádným problémem zvládnout ji do čtyř až pěti hodin. Doporučuji!