Švýcarsko nejsou jenom hodinky, ale i tepelná čerpadla

Když se mluví o Švýcarsku, mnoho lidí si představí různé věci. Jsou to třeba potraviny, a to v podobě chutných sýrů, nebo i chutné čokolády. Země má ale i vyhlášenou výrobu kvalitních nožů. Známá je ale i dnes pro mnohé samozřejmá věc, kterou jsou švýcarské hodinky. Ty doslova ukazují na vrchol preciznosti. Nejde ale o jediný technologický produkt, kterým je tato země známá. Nezapomínejme také na tepelná čerpadla, které se zde vyrábějí. Je několik firem, které patří mezi špičku. Ve spojení s kvalitou a precizností se není čemu divit.

Co je to tepelné čerpadlo?

Není zase až tak moc lidí, kteří by nevěděli, co to tepelné čerpadlo je, nebo jak funguje. Mluvíme zde o produktu, kterým lze primárně vytápět, ale lze s ním také chladit. Nebo i další věci, jako je třeba ohřev vody v topném systému. Unikátní je tím, že dokáže brát nejenom elektrickou energii, ale hlavně bere i energii z okolí. Tedy tu, která je bezplatná. Třeba z vody, ze vzduchu, ale i ze země. A tu následně dokáže přeměnit na teplo. Pokud přemýšlíte nad koupí a zajímáte se hlavně o švýcarské výrobky, je dobré říci, jaké značky jsou zde známé.

Dominují hlavně dvě firmy

Tepelné čerpadlo je hitem posledních let a tak lze celosvětově najít obrovské množství výrobců, kteří je na současný trh dodávají. Pokud se podíváme na ty, které pocházejí právě ze Švýcarska, jsou to hlavně tepelná čerpadla Altner, stejně jako čerpadla od firmy s názvem CTA. V České republice se kvalitou švýcarských firem přibližuje hlavně firma TNG-AIR, která prodává kvalitní tepelná čerpadla vzduch voda.

Pořídíte u tuzemských prodejců

Kvůli realizaci nemusíte jezdit do této země, ani není nutné být ve spojení s mateřskou firmou. U nás působí řada firem, které nabízejí jak čerpadla zmíněných švýcarských značek, tak i řadu jiných. Kontakt s odborníkem je doslova nutnost, jelikož jedině tak bude zvolený model odpovídající vašim potřebám a požadavkům. Pokud zvolíte špatný, je téměř jedno, odkud bude pocházet. Je to stejné jako u šperků. Zvolíte-li špatný stříbrný řetízek ,resp- špatnou délku, sebekrásnější přívěsek Vám nepomůže.