Švýcarské sýry zná celý svět

švýcarské sýry

Sýr rozhodně není jenom Eidam, je tím nejoblíbenějším u nás. Pokud milujete dobré jídlo stejně jako já, jistě jste se na svých cestách setkali také se švýcarskými sýry. Pokud ne, přináším vám informace o tom, proč je ochutnat a které já považuji za ty nejlepší. Na úvod musím připomenout, že velké množství různých typů se stále vyrábí tradičním způsobem, což se pozitivně projevuje především na jejich chuti, a celkem výrazně to prohlubuje samotnou kulturu této země a její podstatu. V celé zemi dnes můžete narazit na stovky mlékárenských vesnic, které se produkcí sýrů zabývají.

Ementál patří k nejznámějším

Jenom těžko bych našel pro Švýcarsko tak typický sýr, než je právě Ementál. Ten dnes můžeme najít i na pultech našich obchodů. Pozor však na to, odkud skutečně pochází. Samotné Švýcarsko totiž dokáže pokrýt jenom 3 procenta světové spotřeby, a tak se daný sýr vyrábí i jinde. Pokud chcete skutečnou kvalitu a typický místní produkt, doporučuji buď zajet přímo do Švýcarska, nebo doporučuji koupit produkt, který nese označení Emmentaler Switzerland a je zároveň spojený se značkou AOC (Appellation d´Origine Contrôlée).

Vysokohorský sýr je typickým domácím produktem

Tento sýr mě uchvátil asi nejvíce. A to nejenom svou chutí, ale také tím, s jakými podmínkami je spojený. Najít ho můžete pod označením Bergkäse. Takový sýr je spojený s nutností výroby výhradně z kravského mléka, přičemž dané krávy se musí pást nejenom v čerstvé trávě, ale i na pastvinách s divokými květinami a jetelem. Je-li tato podmínka splněna, máte jako konzumenti možnost ochutnat něco, co se s naší průmyslovou a mnohdy rostlinnou nebo chemickou výrobou rozhodně nedá srovnávat.

Co dále stojí za ochutnání?

Švýcarských sýrů je opravdu hromada a tak svůj výčet zakončím několika dalšími druhy, které vaše chuťové buňky doslova omráčí. Pokud milujete fondue, nenechte si ujít ochutnávku sýru Gruyére. Skvělý je také tavitelný sýr Raclette, který se ve Švýcarsku konzumuje hlavně během zimního období. Netradiční barvou následně zaujme i sýr s názvem Schabziger, který někdy nejdete i pod označením Sapsgo. Ten je typický tím, že jsou při jeho výrobě použité čerstvé bylinky, díky čemuž může být i výrazně zelený.